Karty kredytowe

Jeśli chcesz korzystać z karty kredytowej we właściwy sposób, musisz nauczyć się używać jej w odpowiednich celach – jest to dobra strategia, zwłaszcza jeśli wiesz, że masz skłonność do jej nadużywania.
Możesz zastosować kilka prostych nawyków, które pozwolą ci cieszyć się zaletami kart kredytowych – elastycznością przepływów pieniężnych i dodatkowymi korzyściami – bez niebezpiecznych wad.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby uznawać kartę kredytową za swojego najlepszego przyjaciela (zamiast śmiertelnego wroga):

Płać rachunki w całości co miesiąc.
Musisz całkowicie uniknąć zadłużenia karty kredytowej. Oznacza to naliczanie tylko tego, na co Cię stać, i płacenie rachunku w całości co miesiąc – lub nawet kilka razy w miesiącu, jeśli pomoże Ci to wyprzedzić koszty.
Może to wydawać się trudne, ale jest to zasada numer jeden polegająca na korzystaniu z kart kredytowych zamiast pozwalania im na korzystanie z ciebie; to naprawdę jedyny sposób, aby uniknąć zadłużenia karty kredytowej i jedyny sposób, aby uniknąć płacenia odsetek od zakupów.

Zaloguj się na swoje konto i kontroluj wydatki
Kiedy korzystasz z karty na wszystkie swoje zakupy, nie musisz przechowywać rachunków za rzeczy takie jak zakupy spożywcze, wizyta u fryzjera, zakup biletu do kina, nowe ubrania itd. Zamiast tego możesz zalogować się na swoje konto internetowe, aby zobaczyć, gdzie wydałeś pieniądze, ile wydałeś i ile pozostało.
Częste meldowanie się na koncie – przynajmniej raz w tygodniu – może pomóc Ci utrzymać kontrolę nad wydatkami, więc nigdy nie wymyka się to spod kontroli.

Użyj swojej karty kredytowej jako uzupełnienia swojego budżetu.
Jeśli jesteś wystarczająco zdyscyplinowany, możesz używać karty kredytowej jako uzupełnienia swojego budżetu. Strategia ta zazwyczaj polega na utworzeniu pisemnego budżetu, a następnie użyciu karty kredytowej do zakupów, dopóki nie przekroczysz ustalonych limitów wydatków. Jest to świetny sposób na zdobycie nagród za zakupy, które i tak dokonujesz, i uzyskać pewne zabezpieczenia, które oferują tylko kredyty.

Dodaj komentarz