Nowoczesne systemy płatności

W tym artykule przejrzymy najlepsze i najpopularniejsze systemy płatności online pod kątem akceptowania płatności w Internecie. Podczas gdy wiele firm z tej listy jest dostępnych dla sprzedawców internetowych od lat, wiele z nich wchodzi teraz w nowe obszary płatności online, takie jak handel społecznościowy i systemy czytników kart online w sklepach.

 1. PayPal
  PayPal to najpopularniejszy na świecie dostawca usług płatniczych, przetwarzający w 2011 r. ponad 4 miliardy USD. Płatności PayPal są dokonywane przy użyciu istniejącego konta użytkownika lub karty kredytowej. Pieniądze można przesyłać bezpośrednio na adres e-mail, zachęcając w ten sposób użytkowników do założenia nowego konta PayPal. Oprócz przyjmowania płatności PayPal umożliwia również użytkownikom wysyłanie pieniędzy za pośrednictwem usługi, która jest funkcją, zapewniającą kilka rozwiązań płatniczych.
 2. Amazon Payments
  Amazon Payments pozwala użytkownikom odbierać pieniądze za pomocą interfejsu API (i wysyłać pieniądze za pośrednictwem ACH). Popularna strona crowdfundingowa Kickstarter korzysta z Amazon Payments. Jeśli chcesz dać klientom spokój, akceptuj płatności za pośrednictwem Amazon. Za każdym razem, gdy dokonują zakupu w Twojej witrynie, automatycznie przechodzą przez kasę Amazon. Oznacza to, że użyją swoich poświadczeń Amazon, co czyni proces kasy wygodniejszym i bardziej wiarygodnym.
 3. Apple Pay
  Jeśli jesteś sprzedawcą, nadszedł czas, aby rozważyć przyjęcie Apple Pay. Transakcje są szybsze i bezpieczniejsze, ponieważ Apple Pay używa potwierdzenia dotykowego. Innymi słowy, klient może użyć odcisku palca, aby zapłacić za pizzę na wynos. Apple Pay jest wciąż stosunkowo młody, ale nie zdziw się, jeśli usługa dostosuje się do obsługi starszych komputerów. Mówi się, że Apple pracuje nad systemem płatności P2P w iMessage.
 4. Portfel Google
  Kiedyś znany jako Google Checkout, Portfel Google to usługa płatności online, która umożliwia użytkownikom wysyłanie bezpiecznych, prostych i szybkich przelewów pieniężnych z przeglądarki, smartfona lub konta Gmail. Na swoim koncie możesz przechowywać karty kredytowe, debetowe, lojalnościowe, a nawet karty podarunkowe.
 5. WePay
  WePay to procesor płatności, który pozwala sprzedawcom internetowym akceptować płatności kartami kredytowymi i kontami bankowymi przez Internet. Wydaje się, że WePay koncentruje się na indywidualnym użytkowniku i niedawno dodał do swoich usług strony e-sklepu, aby pomóc swoim klientom wygodnie przyjmować płatności (np. Bilety na wydarzenia, produkty, darowizny itp.).

Dodaj komentarz